Resim Kursu

CUREART – Mardin Eczacı Odası Kültür ve Sanat Merkezi

Herhangi bir yüzey üzerine çizgi ve renklerle yapılan, günümüzde kavramsal bir boyutta ele alınması açısından hemen her tür malzemenin kullanılabildiği bir anlatım tekniğidir. Resim yapma sanatıyla meşgul kişiler, ressam olarak adlandırılırlar. Kendini ifade etme, insan doğasının önemli bir parçasıdır ve herkesin hayatında deneyimlediği temel bir insan arzusudur.

Sanatsal yaratma sürecinin bir parçası olmak ve bundan keyif almak için bir Frida Kahlo veya Picasso olmak zorunda değilsiniz. Bir boya fırçası, kurşun kalem, tükenmez kalem veya suluboya seti almak seçkinlere mahsus değildir ve sanat dünyasında kimin sanat yapabileceği konusunda hiçbir sınır yoktur. 

Kendinizi sanat yoluylaa ifade etmekten korkmayını. Resim, sanat eğitimi konsatrasyonunu geliştirdiği gibi bilhassa da küçük çocuklar için güçlü bir anlatım biçimidir. Uzmanlar resim eğitiminin, yazı yazmaktan ve konuşmaktan önce geldiğini söylemektedir. Çünkü resim özellikle çocukların kendileri ifade etme aracıdır. Sanat eğitimi ile kişiler ruhsal ve bedensel olarak çok daha zinde hissetmelerine neden olmaktadır. Ki Sanat terapisi, giderek yaygınlaşan ve giderek büyüyen bir alandır, dolayısıyla kariyer alanı olarak da bir fırsattır! Cesur olun, yaratıcı olun ve etkileyici olun ve sanat terapisini deneyin.